Bu Alan Sadece Üyelere Özeldir.

Mavi Barter

Barter Nedir ?

Barter; para ile yapılan ticaretten bağımsız, bir çeşit ürünün, diğer bir çeşit ürünle takasıdır.
 
Barter sistemi ile çalışan firma, barter pazarından satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri Barter pazarına satarak öder. Barter pazarına ürün satan firma, bedelini, Barter Pazarı’nda satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden dilediğini satın alarak tahsil eder.
 
Barter sistemi üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışır. Derinliği ve genişliği çalıştıkça artan bir ortak pazardır.
 
Her firma satmak ve almak istediği ürünler veya hizmetlerin listesini barter pazarına sunar. Böylelikle sanal bir havuz oluşur. Mavi Barter üyeleri ihtiyaçlarını bu listeden karşılar. 
 
Mavi Barter; üyelerinin her türlü ihtiyacını karşılayabilmek adına, her gün portföyüne yeni firmalar eklemekte ve ürün/hizmet çeşitliliğini genişletmektedir.
 
 
BARTER VE TAKAS
 
Takas: 2 ürünün karşılıklı ve eşzamanlı değişimidir. 
 
Barter: Milyonlarca ürünün kendi içinde birbiriyle uzun vadede değişimidir.
 
Takas sisteminde ürün/hizmet aldığınız kişinin, aynı zamanda sizin sattığınız ürün/hizmete ihtiyaç duyuyor olması esastır. Barter sisteminde ise her ürünün alıcısı ve satıcısı mevcuttur.